НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ


 

  Закон України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 № 1700-VII

  Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 № 2939-VI

  Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції про статус викривачів

 


АНТИКОРУПЦІЙНІ ЗАХОДИ


     Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкт декларування зобов’язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік (2020р.).

     Звертаємо увагу на типові помилки, які виникають під час заповнення декларації.

 Помилка № 1 Розділ 3 «Об’єкти нерухомості».

Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності.

 Помилка № 2 Розділ 11 «Доходи, у тому числі подарунки».

Декларант зазначив себе джерелом доходу замість органу, установи чи організації, яка виплачувала заробітну плату чи інший дохід. Або зазначив себе джерелом доходу, отриманого під час продажу майна, замість вірного джерела — покупця такого майна.

 Помилка №3 Розділ 3 «Об’єкти нерухомості».

Декларант не вказує права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї фактично проживає, але не володіє ним на праві власності.

 Помилка №4 Розділ 6 «Цінне рухоме майно — транспортні засоби».

Декларант зазначив державний номерний знак автомобіля замість ідентифікаційного номеру (VIN-коду).

 Помилка № 5 Розділ 11 «Доходи, у тому числі подарунки».

Декларант зазначив замість нарахованого доходу (з урахуванням податків і зборів) фактично отриманий (без урахування податків і зборів).

 Помилка № 6 Розділ 3 «Об’єкти нерухомості».

Декларант зазначає права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним.

 Помилка № 7 Розділ 3 «Об’єкти нерухомості».

Декларант округлив відомості про загальну площу об’єкта нерухомості.

 Помилка № 8 Розділ 3 «Об’єкти нерухомості».

Декларант датою набуття права на об’єкти нерухомого майна зазначає день укладення правочину, замість дати державної реєстрації такого права.

 Помилка № 9 Розділи 15, 11, 3.

Декларант зазначає певний об’єкт в одному розділі й не зазначає пов’язаної з ним інформації в іншому.

Наприклад, у розділі 15 «Робота за сумісництвом суб’єкта декларування» вказано про відсутність об’єктів для декларування, а в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» зазначено відомості про отримання доходів у вигляді заробітної плати за іншим місцем роботи.

Або відображення відомостей про придбання об’єкта нерухомості, але відсутність інформації про укладення відповідного правочину. Чи зазначення подарованої нерухомості в 3 розділі «Об’єкти нерухомості», і відсутність інформації про подарунок у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки».

 Помилка № 10 Розділ 6 «Цінне рухоме майно — транспортні засоби».

Декларант не зазначає відомості про транспортні засоби, які «відчужені» на підставі довіреності, однак фактично лишились зареєстрованими за декларантом та/або членом сім’ї.

 Помилка № 11 Розділ 12 «Грошові активи».

Декларант вносить відомості про наявний грошовий актив у вигляді готівкових коштів, але не зазначає відомості про інші безготівкові активи, оскільки їх розмір не перевищує 50 прожиткових мінімумів (хоча розмір активів рахується сукупно).

 

Звертаємо увагу! За вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку (стаття 651 Закону України «Про запобігання корупції»).

 


ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЙНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ


Повідомлення про корупційне правопорушення можна направити за допомогою захищеної електронної пошти:  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або спеціальної телефонної лінії : 073-464-74-74

Спеціальна телефонна лінія працює у робочі дні з понеділка по четвер з 9:00 до 16:00 та у п’ятницю з 9:00 до 15:45 (з перервою з 12:00 до 14:00).

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Уповноважений з антикорупційної діяльності КП "Харківпасс": Акопян Марина

Ви можете залишити відповідне повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами КП "Харківпасс" щодо:

  • неподання або несвоєчасного подання декларації;
  • невжиття заходів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення обмежень на одержання подарунків, спільної роботи близьких осіб, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
  • невиконання вимоги про проведення спеціальної перевірки або порушення порядку проведення такої перевірки;
  • недотримання вимоги щодо прозорості та доступу до інформації;

Обов'язково:

В повідомленні зазначається інформація, що стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені та підкріплені доказами.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

 

 

Go to top