Комунальне підприємство «Харківпасс» створене рішенням XXXVIII Сесії V скликання Харківської міської ради від 25.11.2009 року  № 313/09. Комунальне підприємство «Харківпасс» почало функціонувати 13.01.2010 року.

   Основним видом діяльності комунального підприємства «Харківпасс» є надання автостанціями послуг пов'язаних з проїздом пасажирів автобусними маршрутами загального користування. До даних послуг відноситься:

- організація прибуття та відправлення автобусів з облаштованих платформ,

- інформування про розклад руху автобусів та вартості поїздки,

- продаж квитків,

- користування приміщеннями для очікування поїздки, облаштованими місцями для відпочинку і інші.

    З грудня 2017 року відповідно до рішення 16 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 №846/17, в зв'язку з впровадженням системи «Електронний квиток» в міському електричному транспорті м. Харкова, комунальне підприємство «Харківпасс» здійснює заходи, пов'язані зі справлянням плати за перевезення пасажирів у міському електричному транспорті м. Харкова (метрополітен, трамвай, тролейбус).

     Станом на 2020 рік комунальне підприємство «Харківпасс» є єдиною уповноваженої особою на ринку та в регіоні на здійснення заходів, пов'язаних зі справлянням плати за перевезення пасажирів у міському електричному транспорті м. Харкова (метрополітен, трамвай, тролейбус), що визначено рішенням Харківської міської ради зазначеного вище. Єдиним постачальник для комунального підприємства «Харківпасс» виступає Інвестор (ТОВ «Фінансова компанія «Платіжний центр»), який відповідно до інвестиційного договору має виключні повноваження на впровадження системи електронний квиток, програмування електронних квитків та їх передачу до комунального підприємства «Харківпасс» на підставі укладених договорів.

    Розповсюдження електронних квитків відбувається в межах міста Харкова для осіб, що мають право на пільги на безоплатній основі та як в межах міста Харкова так і за його межами на платній основі на підставі укладених договорів

Go to top